Metamorfoza dziecięcej szafki

with Brak komentarzy

DSC_0008 copy

Jak niewielkim nakładem kosztów i trochę większym nakładem czasu i chęci zmienić starą dziecięcą szafkę w słodki mebelek? Otóż wystarczy piękna tapeta! Taka jak z firmy Redro!

Jak już wspominałam przy okazji wpisu o domowym biurze (tutaj), mieliśmy ostatnio mały remont w domu i kiedy zgłosiła się do mnie firma Redro (www.redro.pl), produkująca naklejki, tapety, fototapety i inne kolorowe cuda na ściany, był to strzał w dziesiątkę!

Właśnie przenieśliśmy dziewczyny do naszej starej sypialni, dając im większy metraż. Pokój był już odnowiony, wystarczyło wstawić meble. Ale okazało się, że brakuje mu tego „czegoś” – ostatecznego wykończenia, dekoracji, która nadawałaby przestrzeni charakter. Postanowiłam własnymi siłami zadbać o to. Z przebogatej kolekcji wzorów, jakie oferuje firma Redro wybrałam wzór zygzak w kolorze miętowym. Świetnie pasuje do bieli i szarości, które królują w pokoju, jest w dodatku ponadczasowy i uniwersalny. Nadaje się zarówno do pokojów dziewczynek, jak i chłopców. Tapeta okazała się pięknie wykonana, gruba i świetnej jakości. Postanowiłam położyć ja na tylnej ściance szafki stojącej w pokoju. Szafka ta służyła nam już kilka lat, jest śliczna, ale cóż, przeszła swoje… Potrzebowała małego zabiegu kosmetycznego, aby znów zabłysnąć.

Położenie tapety wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Zwłaszcza na małym kawałku. Oto jak to zrobić kto po kroku:

  1. szafkę opróżniłam i zadbałam o to, aby tylna ścianka byłą czysta i sucha.
  2. tapetę docięłam do wymiarów ścianki.
  3. rozrobiłam klej do tapet wg. załączonej instrukcji. Ja zachowałam się jak typowa blondie i nie potrafiłam przeliczyć proporcji. Rozrobiłam więc całe opakowanie w 5 litrach wody. Musiałam to zrobić w plastikowej wielkiej misce:) Ale szklanka kleju spokojnie by wystarczyła:) Wybierając klej należy zwrócić uwagę, aby był odpowiedni do rodzaju naszej tapety. Ja przyznam się, że nie miałam zielonego pojęcia, który wybrać:) Wybrałam więc klej na tyle mocny, aby utrzymał ciężką tapetę.
  4. za pomocą płaskiego pędzla naniosłam klej na spodnią warstwę tapety, pilnując, aby równomiernie była pokryta, zwłaszcza na brzegach. Nic tak nie psuje humoru, jak widok odklejającego się rogu tapety:)
  5. odczekałam parę minut, aby klej dobrze wsiąknął i przyłożyłam tapetę do ścianki szafki.
  6. specjalnym wałkiem dociskowym dokładnie przejechałam po całej powierzchni tapety.
  7. nadmiar kleju wytarłam wilgotną szmatką.

I voila! Szafka jak nowa! Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania! Taki mały zabieg, a taka zmiana. Oceńcie sami!

DSC_0004

DSC_0005

DSC_0037

DSC_0011a

DSC_0011aa DSC_0017

DSC_0009a

Spróbujcie sami zmienić w podobny sposób stary mebel. Może to być nawet meblościanka – wystarczy ją pomalować na biało i nakleić kolorową tapetę. Do dzieła!

A na zakończenie wybrałam parę przykładów fototapet z kolekcji Redro, które mogą się Wam spodobać:

piekne-tla-chevron copy

 

 

 

 

 

Follow Marta:

żona świetnego faceta, mama dwóch rewelacyjnych dziewczynek, pani dwóch nieco kłopotliwych świnek morskich, sprawca zamieszania nazwanego Pracownią Mamaprojekt. Rozejrzyj się, a jak coś Ci się spodoba, zapraszam do kontaktu i kupna.

Latest posts from

Leave a Reply