DIY – Zaproszenia komunijne

with 2 komentarze

4

Maj to  miesiąc matur i pierwszych komunii św. Z maturami na razie damy sobie spokój, gdyż póki co nie jestem z nimi emocjonalnie związana, ale za trzy tygodnie Hanka ma komunię i dziś taki mały komunijny pomysł i inspiracja. Zaproszenia, które wręczamy rodzinie, podobnie jak te na chrzciny czy na ślub, powinny być eleganckie, piękne, delikatne. W przebogatej ofercie sklepowej jest w czym wybierać – tak jak z sukienkami komunijnymi mamy zaproszenia skromne, ale mamy i lukrowane i przebogato zdobione, mogą być ze zdjęciem dziecka, hostią, winogronami, widziałam takie z magnesem gratis, drewniane (tak!), z prawdziwym kłosem zboża… Łatwo tutaj o przesadę i otarcie się – nikogo nie obrażając – o kicz. Jak wiecie lubię sama coś wykombinować, wymyśleć i zrobić. Zrezygnowałam więc z kupnych zaproszeń (mimo iz ich cena jest bardzo przystepna) i sama je przygotowałam. Wystarczył komputer, ozdobna czciona, wydruk w drukarni, karton, wstążka i koperta. I mamy niepowtarzalne, oryginalne i wyjątkowe zaproszenia, które zachwyciły rodzinę.

1

3

4

6

8

Specjalnie dla Was przygotowałam mały komunijny pakiecik:) Po kliknięciu w ikonkę zaproszenia, które Wam się spodoba będziecie mogły ściągnąć zdjęcie jpg w dużej rozdzielczości (obrazek w formacie 17×17 cm) i przykładowy ozdobny font z polskimi znakami, dzięki któremu będziecie mogły wypisać piękne, imienne zaproszenia! Po ściągnięciu pliku i zainstalowaniu fontu na swoim komputerze, możecie go edytować w dowolnym programie graficznym (photoshop, gimp itp). Po ukończonej pracy zanosicie je do punktu poligraficznego. Sugeruję wydruk na błyszczącym papierze o gramaturze papieru 300g – będzie sztywne i nie powygina się podczas naklejania go na karton.

Aby pobrać, wystarczy kliknąć w obrazek:

Zaproszenie wzorm copy

A może macie jakieś inne pomysły? Spróbujcie sami coś podobnego wymyślić. Zaangażujcie w to swoje dziecko, chętnie pomoże i będzie bardzo dumne z przygotowanych przez siebie zaproszeń. Może narysuje wzór, który można później sfotografować/zeskanować i umieścić na zaproszeniu? Niech też wybierze samo kolor koperty i wstążki. Trzymam kciuki!

Follow Marta:

żona świetnego faceta, mama dwóch rewelacyjnych dziewczynek, pani dwóch nieco kłopotliwych świnek morskich, sprawca zamieszania nazwanego Pracownią Mamaprojekt. Rozejrzyj się, a jak coś Ci się spodoba, zapraszam do kontaktu i kupna.

Latest posts from

2 Responses

 1. Ania
  | Odpowiedz

  No cuda wianki wyczarowujesz Marta. Prosze o wzór zaproszenia dla chłopca….ostatnia juz Komunia u nas za 2 lata. A czas szybki leci.

  • Marta
   | Odpowiedz

   Dziękuję Aniu:) dla Mareczka przygotuję coś wyjątkowego!

Leave a Reply